1. liga siatkówki: Exact Systems Norwid Częstochowa vs. BBTS Bielsko-Biała

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25) w meczu 21. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Oleg Krikun. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną bielszczan 3:1.

W przedostatnim sobotnim meczu po przeciwnych stronach siatki stanął Exact Systems Norwid Częstochowa i BBTS Bielsko-Biała. W ligowej tabeli zespoły dzieli aż dziewięć lokat. Gospodarze po 20. koeljkach zajmowali 12., a goście 2. miejsce w klasyfikacji drużyn. Obie ekipy na ten sezon mają także różne cele. Częstochowianie w dalszym ciągu muszą walczyć o utrzymanie w rozgrywkach, bowiem różnice punktowe pomiędzy ekipami w tabeli są naprawdę niewielkie. Bielszczanie są na dobrej drodze do walki o zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Jedno trofeum już mają w swojej kolekcji – Puchar KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. W roli faworyta tego sobotniego starcia należało postawić siatkarzy z Bielska-Białej, którzy są dużo bardziej doświadczoną drużyną. Nie można jednak zapominać, że podopieczni Piotra Lebiody we własnej hali potrafią być bardzo groźni, o czym ostatnio przekonała się LUK Politechnika oraz APP Krispol.

Pierwszą partię spotkania od pewnego ataku ze środka rozpoczął Adrian Hunek 1:0. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli równie dobrym atakiem 1:0. Do tego ręki w polu serwisowym od początku nie zwalniał Damian Kogut 3:1 oraz Jan Siemiątkowski 7:3. Krótka przerwa na żądanie trenera Harry’ego Brokkinga pozwoliła uspokoić grę bielszczan. Poprawili swoją skuteczność w ataku 7:10. Do tego równie dobrą grą w polu serwisowym odpowiedział Sergiej Kapelus. Z kolei w bloku bardzo dobrze spisywał się Michał Żuk 10:10. Od tego momentu drużyny zaczęły grać punkt za punkt, aż do stanu 15:15. Następnie bardzo mocne serwisy na stronę BBTS-u zaczął posyłać Kamil Kosiba 18:15. Drużynie gości nie można było odmówić walki do końca premierowej odsłony meczu, ale ostatnie słowo należało do częstochowian 25:21. W ostatniej akcji tego seta zagrywkę w aut posłał Tomasz Piotrowski.

Seta numer dwa otworzył pewny atak Kosiby 1:0. W dalszej części żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej 9:9 i 11:11. Niestety zespoły przy tym nie wystrzegały się prostych błędów w polu serwisowym oraz ataku 12:12. W połowie tej partii punktowe zagrywki na stronę Exact Systems Norwid zaczął posyłać Hunek 14:12. Z kolei w kontrataku nie do zatrzymania był Kapelus 15:12. Podopeiczni Piotra Lebiody pomimo starań nie odrobili już tej straty. Za to zawodnicy z Bielska-Białej zagrali bardzo pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wygraną asem serwisowym przypieczętował Żuk 25:20.

Zespół gości poszedł za ciosem. Podbudowany wygraną w kolejnej partii dość szybko narzucił częstochowianom swój rytm gry 7:4 i 11:6. W ataku bardzo dobrze spisywał się Krikun, a w polu serwisowym Żuk. Zawodnicy Norwida mieli dość spore problemy z przyjęciem. Początkowo wydawało się, że na niewiele zdały się zmiany w wyjściowej szóstce oraz przerwy na żądanie trenera Lebiody 11:17. Jednak w końcówce bardzo dobrze zagrywał Mateusz Siwicki oraz Piotr Adamski 18:20. Do końca toczyła się zacięta walka. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych 25:21.

Gospodarze nie zwiesili głów po porażce w secie trzecim. Wręcz przeciwnie wyszli na czwartą partię z nową energią. Dzięki dobrym zagrywkom Łukasza Usowicza wypracowali kilka oczek przewagi 6:2. Chwilę później w polu serwisowym gości pojawił się Żuk. BBTS zdołał zniwelować różnicę do jednego punktu 5:6. W dalszej jednak części dobrą dyspozycję w ataku utrzymywał Kosiba, który dał kolejne prowadzenie swojej drużynue 14:10. Bielszczanie walczyli do końca. W drugiej połowie seta zmniejszyli dystans do przeciwników 15:17. W polu serwisowym oraz ataku nie zawodził Oleg Krikun 17:17. Od tej chwili do końca toczyła się zacięta walka o każdy punkt 19:19 i 22:23. Ostatecznie z wygranej w tym secie 25:22, jak i całym meczu cieszyli się siatkarze BBTS Bielsko-Biała 3:1. W ostatniej akcji meczu Jan Siemiątkowski został zatrzymany przez Hunka.