10. Bieg Częstochowski

Ponad tysiąc osób przy wspaniałej, słonecznej pogodzie pobiegło 7. kwietnia w jubileuszowym 10. Biegu Częstochowskim. Organizatorem jest Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Już od godz. 14 w alejach zrobiło się kolorowo od biegaczy w strojach sportowych. Nie brakowało również kibiców, którzy dopingowali wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Start miał miejsce o godz. 15:30, a bieg zakładał 10 km trasę ułożoną w taki sposób, aby nawet amatorzy mogli sobie z nią poradzić. W wyścigu brali udział też zawodowcy zaliczani do polskiej czołówki biegaczy.

– Jak co roku frekwencja dopisuje, dużym plusem jest pogoda, która w ostatnich latach nas nie rozpieszczała. Musimy to jeszcze potwierdzić, ale może ustanowimy rekord uczestników. Nasza trasa jest atestowana, prowadzi przez centrum miasta i wokół wzgórza jasnogórskiego. Są odcinki bardziej wymagające, ale każdy powinien sobie z nią poradzić, gdyż limit czasu jest ustawiony dosyć wysoko – mówi Jarosław Kołodziejczyk, Zabiegani Częstochowa

Na zwycięzców czekały nagrody, m.in. rower czy puchary. Przedsięwzięcie służy integracji środowiska biegowego, promocji miasta i popularyzacji biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.