Bezpieczni we własnym domu


12 lipca ruszył projekt Miasta Częstochowy i Stowarzyszenia EBiassociation „Bezpieczni we własnym domu”. O tym do kogo projekt jest skierowany i czego dotyczy mówi Agnieszka Świercz z Wydziału Polityki Społecznej UM Częstochowy:
– Projekt ma na celu wsparcie seniorów i osoby niepełnosprawne oraz zagrożone nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. Przeznaczony jest dla 200 osób. Podopieczny otrzymuje urządzenie, które może nosić na szyi lub na nadgarstku. W przypadku pogorszenia się stanu zdrowia osoba wciskając guzik łączy się z centrum alarmowym. Teleopiekun próbuje ustalić co dzieje się z osobą wzywającą pomoc oraz szuka kontaktu z osobami wcześniej wskazanymi przez posiadacza urządzenia. Teleopiekun pozostaje na linii do czasu udzielenia pomocy.
W jaki sposób osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału w tym projekcie, gdzie należy się zgłosić i jakie dokumenty wypełnić?
– Formularze zgłoszeniowe dostępne są od 14 lipca w Urzędzie Stanu Cywilnego, Urzędzie Miasta i w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Po złożeniu wypełnionych formularzy pracownicy socjalni będą kontaktować się z wybranymi osobami w celu uzupełnienia dalszej dokumentacji – tłumaczy Agnieszka Świercz.

MK