13. Olimpiada Razem za nami

olimpiada_06

Kilkanaście grup ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych wzięło udział w 13. Olimpiadzie Razem na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. Ta odbyła się w miniony piątek (18 września).
Imprezę sportową rozpoczął przemarsz grup, następnie zapłonął znicz olimpijski, zawodnicy złożyli przysięgę, po czym odegrano hymny: państwowy i olimpijski. Zmaganiom sportowców przyświecało hasło „Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne”. Uczestnicy Olimpiady zmierzyli się w kilku konkurencjach, m.in. w biegu z przeszkodami, skoku w dal czy w grze w kręgle.
Natomiast w sobotę zmagania młodzieży przeniosły się na basen, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Niepełnosprawnych w Pływaniu. Niedziela poświęcona została szachom – w Starostwie Powiatowym odbył się Ogólnopolski Integracyjny Turniej Niepełnosprawnych w Szachach.
Olimpiada Razem to cykliczna impreza organizowana przez Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start”. Ma na celu integrację społeczeństwa oraz promowanie aktywnego trybu życia i uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych.

źródło: UM Częstochowy