19-20 września wystawa grzybów w Sanepidzie

W dniach 19-20 września w Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Częstochowie w godz. 9.00 – 18.00  odbędzie się wystawa grzybów. Na wystawie znajdą się prawdziwe grzyby jadalne jak i trujące, zebrane na terenie powiatu częstochowskiego. Celem przewodnim imprezy jest szerzenie wiedzy na temat grzybów zarówno wśród ich najmłodszych jak i starszych miłośników, ponieważ w przypadku smakoszy grzybowych potraw, niewiedza może okazać się tragiczna w skutkach.

Jeżeli ktoś nie jest pewny czy grzyby, które udało mu się zebrać są jadalne, zawsze może skonsultować się ze specjalistami i zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Częstochowie, gdzie do dyspozycji miłośników grzybobrania jest dwoje grzyboznawców.

Wystawę w ciągu zaledwie dwóch dni odwiedza co roku kilkaset osób, najczęściej są to zorganizowane grupy z przedszkoli i szkół podstawowych. Dla zwiedzających przygotowano również prezentację multimedialną dotyczącą właściwości poszczególnych rodzajów grzybów oraz możliwość zobaczenia ich zarodników pod mikroskopem.