Pokazujmy dobro Świętych

Pokazujmy dobro świętych

Bal Wszystkich Świętych odbył się w czwartek 31 października w Parafii pw. Świętego Stanisława BM. Na zabawę przybyło kilkadziesiąt dzieci z rodzicami i dziadkami. O pomyśle mówi ks. Michał, jeden z organizatorów:

Pomysł powstał 3 lata temu, kiedy zastanawialiśmy się jaką alternatywę dać do sytuacji, która dzieje się w szkołach, do Halloween, by nie tylko pokazywać, że coś jest złego, ale zaproponować coś dobrego. I tak powstała inicjatywa Holy Wins – Święty Zwycięża.

Kolorowo przebrane dzieci miały doskonałą zabawę przy muzyce, pokaz mody i poczęstunek. Jednak nie to było najważniejszym elementem balu. Każde z nich przygotowało się do niego, czytając o swoim patronie. Maja, która przebrała się za św. Jadwigę mówi, dlaczego wybrała właśnie tę patronkę:

Jestem w szóstej klasie i w tym roku rozpoczynam przygotowania do bierzmowania. Na trzecie imię chcę mieć Jadwiga, dlatego się za nią przebrałam.

Bale wszystkich świętych od kilku lat organizowane są w parafiach, nawiązują do naszej kultury i obyczajów związanych z listopadowymi świętami. Uroczystość Wszystkich Świętych to dla większości z nas czas zadumy i wspominania bliskich, którzy zostali już wezwani do Pana oraz uczczenia osób, które swoim życiem dawały dowód świętości. Nie powinno być tu miejsca dla tandetnej, komercyjnej zabawy w straszenie.

DN