25 lat kapłaństwa ojców paulinów

W tym roku 11 ojców paulinów obchodzi na Jasnej Górze jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Wśród jubilatów jest generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski oraz przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

Z tej okazji we wtorek, 18 czerwca przed południem w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze ojcowie odprawili uroczystą Mszę św., dziękując za łaskę wytrwania w powołaniu. Powołanie ojców związane jest z pontyfikatem Jana Pawła II. Większość jubilatów wstąpiła do Zakonu w 1987 roku, a więc w roku trzeciej pielgrzymki papieża do Polski.

– Trudno podsumować 25 lat kapłaństwa w jednej chwili. Jest to z pewnością dzień wdzięczności za posługę i powołanie. Z wdzięcznością stajemy przed Panem Bogiem i Matką Najświętszą, która wpisana jest w naszą codzienną posługę. Na Jasnej Górze czujemy się jak w domu, dlatego tutaj chcieliśmy przeżywać najważniejszy dla nas dzień jubileuszu – mówi przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

Generał Zakonu o. Arnold Chrapkowski wspomina czas święceń i zaznacza, że fundamenty jego kapłaństwa budowały się właśnie na Jasnej Górze.

– Święcenia otrzymaliśmy w bazylice jasnogórskiej przez posługę ks. abp. Stanisława Nowaka. Jasna Góra jest klasztorem macierzystym i każde powołanie paulińskie związane jest z tym miejscem. Tutaj też kształtowaliśmy nasze powołanie.

Po zakończeniu Eucharystii paulini przyjęli podziękowania i kwiaty od wiernych. Wśród jubilatów, którzy świętowali 25-lecie kapłaństwa, byli ojcowie m.in. z Australii, Niemiec, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.

BNO