28. Pielgrzymka Niepełnosprawnych w drodze na Jasną Górę

Niepełnosprawni pielgrzymi wyruszyli z Warszawy 5 sierpnia. Cel 28. Pielgrzymki Niepełnosprawnych? Jasna Góra!

Organizatorem Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę jest Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, a jej przewodnikiem i współtwórcą ks. Stanisław Jurczuk:

Kiedy pielgrzym zaprosi ze swojego osiedla, czy miejscowości kilka osób do opieki nad nim, to ci nowi ludzie zostają przy nim. Wówczas pielgrzymka ich integruje i zaprzyjaźniają się.

W pielgrzymce udział bierze spora liczba osób na wózkach inwalidzkich. Uczestnicy, mimo oczywistego trudu pielgrzymowania z tak daleka, chwalą atmosferę, która panuje podczas drogi.

Na pielgrzymce jest bardzo fajnie. Idziemy kawał drogi przez pola, wsie i lasy, mamy codziennie Msze św. Ten wysiłek uczy pokory i wyciszenia się. Jest to okazja do przemyślenia swojego życia i tego, co chcemy dalej z nim robić – mówią pielgrzymi.

Postulat zorganizowania własnej pielgrzymki, dostosowanej do potrzeb pątników na wózkach zgłosili w 1992 r. niepełnosprawni, którzy do tej pory brali udział w ogólnych pielgrzymkach. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górą 14 sierpnia.

KF

źródło: IAR
foto źródło: BPJG