37-latek aresztowany za obrazę uczuć religijnych

Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 37-latka, podejrzanego o obrazę uczuć religijnych. Jak ustalili śledczy, mężczyzna kilkukrotnie dewastował miejsce przeznaczone do publicznych obrzędów religijnych.

Na początku tego roku oficer dyżurny z komisariatu otrzymał dwukrotne zgłoszenie uszkodzenia przedmiotów wokół stojącego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie krzyża. Jak się okazało, sprawca miał dopuścić się podobnego czynu także pod koniec ubiegłego roku, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkom. Marta Ladowska:

Dewastacja polegała między innymi na wyrwaniu sztucznych kwiatów i metalowego stelażu oraz zniszczeniu obrazka religijnego. Policjanci zatrzymali podejrzanego o te czyny mężczyznę i ustalili, że to nie pierwszy jego konflikt z prawem. W ubiegłym roku śledczy z komisariatu VI w Częstochowie prowadził już przeciwko niemu sprawę dotyczącą obrazy uczuć religijnych. Dotyczyło to zniszczenia w tym samym miejscu figurki religijnej oraz uszkodzenia gabloty informacyjnej i drzwi na terenie dwóch kościołów w Częstochowie. 37-latek usłyszał też wtedy zarzuty posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich. 9 stycznia 2019 roku, podejrzany został doprowadzony do sądu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zawnioskował o tymczasowy areszt dla 37-latka, któremu zarzuca się obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznych obrzędów religijnych. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie.

Prokurator i śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowo wszystkie okoliczności sprawy.

KF