8. Bieg Częstochowski pełen zapaleńców

bieg_2Ponad 1300 osób, mimo złej pogody i deszczu pobiegło 9 kwietnia w 8. Biegu częstochowskim. Już od godz. 14 w alejach zrobiło się kolorowo od biegaczy w strojach sportowych. Nie brakowało również kibiców, którzy dopingowali wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Dlaczego warto startować w takich biegach mówi Agnieszka, jedna z uczestniczek: Biegam już 3 lata i chętnie uczestniczę w takich biegach, bo to integruje środowisko. Wzajemnie się motywujemy i dajemy sobie świadectwo, że jest nas dużo. Poza tym to też przejaw dbania o zdrowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął o. Marian Waligóra – przeor sanktuarium jasnogórskiego: Lubię biegać i w miarę możliwości czasowych chętnie trenuję w naszych ogrodach. Kibicuję uczestnikom, bo wiem, że trasa jest wymagająca, zwłaszcza w okolicach Jasnej Góry, gdzie nie brakuje wzniesień. Przez dbanie o ciało, hartujemy ducha. Często spotykam biegających czy spacerujących, którzy w drodze się modlą.

Na zwycięzców czekały nagrody, m.in. rower, puchary i zabawkowe samochody. Pierwsi biegacze pokonali początkowy dystans już po kilkunastu minutach. Wygrał, zgodnie z oczekiwaniami Kenijczyk Edwin Melly, drugi był jego rodak Wycliffe Biwot, a trzeci Ukrainiec Michajlo Iweruk.

Wśród kobiet wygrała Kenijka Stellah Borsosio, przed Karoliną Pilarską z Lublińca. Nie brakowało i częstochowskic akcentów. Ewa Brych-Pająk wygrała kategorię pań w grupie powyżej 40 lat. Piotr Pełka reprezentujący CKS Budowlani zajął w klasyfikacji generalnej wysokie szóste miejsce (najlepszy w M30), Karol Grabowski był 9.