84. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

Poniedziałkowego wieczora odbyło się 84. spotkanie „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Gośćmi spotkania byli Zdzisław Sowiński i Nata Vakshynska.

Wieczorowi przewodniczył dyrektor muzeum Krzysztof Witkowski:

Blisko serca Jana Pawła II są siostry sercanki. I tych sióstr na swojej drodze życia spotkałem wiele. Mają one jedną wspólną cechę – są zakochane w Jezusie Chrystusie. My jako Polacy mamy Matkę z Jasnej Góry, do której udajemy się w ciężkich chwilach. Ale chciałabym zwrócić uwagę, że życie to również chwile, które są radością. Jak rzadko dziękujemy Matce Bożej za pozytywne emocje i chwile, których w naszym życiu doświadczamy – podkreśla Krzysztof Witkowski.

Dyrektor muzeum podziękował za obecność Zdzisława Sowińskiego, który jest blisko związany z Częstochową i Jasną Górą. O Muzeum Monet i Medali oraz św. Janie Pawele II mówi Zdzisław Sowiński:

To miejsce należy do takich, do którego trzeba przyjść. Krzysztof Witkowski zafascynowany papieżem, doświadczony życiowo, postanowił stworzyć jedno wielkie wotum. To idea, żeby zachować pamięć o Janie Pawle II. Byłem blisko Jana Pawła II, wielokrotne rozmowy z nim w Częstochowie i w Watykanie. Był dla mnie bardzo tajemniczy, widziałam w nim coś niezwykłego – mówi Zdzisław Sowiński.

Spotkanie zakończył występ ukraińskiej piosenkarki i kompozytorki Naty Vakshynskiej oraz pokaz filmu w reżyserii Zdzisława Sowińskiego.

AK