94. Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia

W dniach 25-27 maja już po raz 94 na Jasną Górę przybyli pracownicy służby zdrowia, aby odbyć rekolekcje i uczestniczyć w dorocznej pielgrzymce.

Nauki rekolekcyjne głosił paulin, o. Dariusz Laskowski, a centralnym wydarzeniem pielgrzymki była uroczysta Msza św. na szczycie jasnogórskim sprawowana w Niedzielę Najświętszej Trójcy. Eucharystii przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Koncelebrowali m.in. bp warszawsko-praski Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia w Konferencji Episkopatu Polski oraz krajowy duszpasterz służby zdrowia, ks. Arkadiusz Zawistowski.

Zwracając się w homilii do pracowników polskiej służby zdrowia, abp Adam Szal wspomniał o posłudze, jaką pełniła Maryja:

– Patrzymy dzisiaj na Chrystusa i na Maryję, która określiła siebie mianem <<służebnicy Pańskiej>>. Bezpośrednio po zwiastowaniu udała się do Elżbiety, aby służyć słowem i konkretną pomocą. Można by Ją nazwać niezwykłą Boską pielęgniarką. Wracając do naszych codziennych zajęć, chcemy służyć tak jak Maryja.

W pielgrzymce wziął również udział minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski:

– Cieszę się, że mamy nowego orędownika w niebie, bł. Hannę Chrzanowską, która z pewnością będzie nas wpierać w codziennym trudzie. Cieszę się również, że mogłem przybyć na Jasną Górę jako lekarz. Mam nadzieję, że dzisiejsza Msza św. i opieka duchowa naszych duszpasterzy będą też pomocą w naszej pracy.

Za organizację 94. Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę odpowiedzialne było Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej.

MO