A co z prezentami?

Kontynuując rozmowy związane ze świętami Bożego Narodzenia nie można było zapomnieć o tym, na co czekają wszyscy najmłodsi. W tych dniach każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje podarunków od Jezuska, Aniołka, czy też Gwiazdki…

I tu zadanie dla rodziców i opiekunów – zrobienie świątecznych zakupów. Współczesny świat, poza bogatą ofertą dostępną w sklepach stacjonarnych, pozwala wybrać i zakupić prezenty także przez internet. Którą formę zakupów wolą mieszkańcy Częstochowy?

Zdecydowana większość woli robić zakupy stacjonarnie. Powodów tego jest wiele, m.in. chęć zobaczenia tego, co się kupuje „z bliska”. Część osób podkreśla także, że to właśnie sprawia im największą radość – poszukiwanie prezentu dla konkretnej osoby. Zakupy internetowe natomiast są popularne głównie wśród młodych osób.

A gdzie znajduje się wszystkie prezenty?

Odpowiedź praktycznie jednogłośna brzmi: pod choinką. Tylko nieliczni mieszkańcy naszego miasta wręczają je sobie bezpośrednio do rąk. Zdarzają się również bardziej wyszukane pomysły, np. losowanie prezentów ze świątecznego worka.

Bez względu na gorączkę świątecznych zakupów, pamiętajmy o tym, by w tym czasie nie przeoczyć tego, co najważniejsze. W końcu świętujemy Boże Narodzenie!

KF

Tagged with