Abp Julián Barrio Barrio podąża „Śladami Jezusa”

We wtorek, 20 sierpnia na Jasną Górę przybył metropolita z Santiago de Compostella, Julián Barrio Barrio. Rano odprawił Mszę Świętą w kaplicy Cudownego Obrazu, a wieczorem wziął udział w Apelu jasnogórskim.

Hierarcha zwiedził również wystawę „Śladami Jezusa”, która została specjalnie przygotowana w wersji z hiszpańskim narratorem. W Polsce duchowny był już trzy razy, w tym także na Światowych Dniach Młodzieży.

– Bardzo ważne było dla mnie, aby ponownie wrócić do Polski i móc zobaczyć tę wystawę. Celem pielgrzymki może być dowolne święte miejsce, ale każdy pielgrzymuje po to, by odnaleźć sens życia i odpowiedź na pytania, które ma w swoim sercu – mówił arcybiskup z Hiszpanii.

Abp Julián Barrio Barrio odwiedził wystawę na zaproszenie organizatorów. Ekspozycja ma trafić właśnie do Hiszpanii za dwa lata.

– Intencją przybyłego arcybiskupa jest, aby w Roku Świętym, czyli 2021 zaprezentować coś wyjątkowego pielgrzymom, którzy będą tłumnie przybywać do Santiago de Compostella. Dla wszystkich nas jest to poruszająca chwila, bo miejsce to jest światową stolicą pielgrzymów – przypomniał Krzysztof Noworyta, pomysłodawca i inicjator wystawy.

Do powstania wystawy w znacznym stopniu przyczynił się o. Narcyz Klimas, naukowiec i badacz, autor książki „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie”.

– Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest pielgrzymką życia, kolebką naszej wiary, pięknie nazywana piątą Ewangelią. Każdy powinien zobaczyć to miejsce, szczególnie duchowni, którzy głosząc Ewangelię, powinni poznać, skąd się to wszystko wywodzi. Ułatwia to niesamowicie przekaz ewangeliczny z ludźmi – oznajmił o. Klimas.

Wystawę można oglądać do 27 października na parkingu przy ul. Oleńki pod Jasną Górą, nieopodal Domu Pielgrzyma.

BNO