Akademia Pierwszej Pomocy rusza na pomoc!

Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM rusza na pomoc członkom organizacji pozarządowych z projektem „Akademia Pierwszej Pomocy”.

Podczas warsztatów osoby będą mogły zapoznać się z podstawowymi technikami udzielania pierwszej pomocy, które wskażą im jak postępować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. O narodzeniu się pomysłu opowiada Piotr Jakubowski, prezes zarządu stowarzyszenia:

Słuchaliśmy organizacji, które były zainteresowane nauczeniem się udzielania pierwszej pomocy. Chcieliśmy wyjść z taką inicjatywą po to, żeby poprowadzić takie szkolenia. Są to ludzie, którzy pracują z ludźmi, organizują eventy, dlatego chcieliśmy stworzyć program, dzięki któremu dowiedzą się co zrobić, kiedy dojdzie do zatrzymania krążenia, jak wezwać pogotowie, co zrobić przy omdleniu.

Warsztaty będą się odbywały w pierwszą środę każdego miesiąca od lipca do grudnia. W związku z trudnościami organizacyjnymi spotkanie w tym miesiącu odbędzie się w czwartek 9 lipca. Cykl warsztatów jest podzielony na dwa moduły:

Na pierwszy moduł będą składać się stany zagrożenia życia. Będą to szkolenia nastawione na resuscytację oddechowo-krążeniową, na wezwanie pomocy, aspekty prawne, które są bardzo ważne, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Drugi moduł natomiast będzie się skupiał na stanach zagrażających zdrowiu: co zrobić, kiedy ktoś straci przytomność, kiedy wystąpi atak padaczki lub ktoś dozna urazu i jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć udział w projekcie „Akademia Pierwszej Pomocy”, mogą się jeszcze zapisywać na zajęcia, aczkolwiek liczba miejsc jest ograniczona:

Zgłoszenia na warsztaty odbywają się drogą elektroniczną, za pomocą wypełnienia formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Z racji pojawiających się czasem problemów technicznych, prosimy po wypełnieniu formularza oczekiwać na naszą odpowiedź i akceptację.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 12.00 w częstochowskim Urzędzie Stanu Cywilnego.

AK

źródło foto: sztabratownictwa.pl