Akcja „NURD” również w Częstochowie

Dzisiaj policjanci w Częstochowie włączyli się w ogólnopolską akcję “NURD”, czyli “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Działania te są ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa tych wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy są narażeni na zagrażający życiu kontakt z pojazdami.

– Policjanci reagują na wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych, ale również na takie, które są popełniane właśnie przez pieszych i rowerzystów wobec kierowców – mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Ponadto policjanci będą przywiązywać wagę do wykroczeń, których ogółem dopuszczają się kierujący na drodze.

W ramach akcji „NURD” policyjnym nadzorem objęte zostały ulice i skrzyżowania, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych – także te w Częstochowie. Działania tego pokroju wpływają na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i pozwalają uświadamiać jego niezmotoryzowanym uczestnikom, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą kontakt z pojazdami na drodze.

MSI