Akcja „Podziel się posiłkiem”

podziel sie posilkiem

W dniach 25 – 26 września rusza zbiórka żywności organizowana przez częstochowski Bank Żywności. Trzystu wolontariuszy będzie zbierać produkty trwale pakowane, o bezpiecznym terminie przydatności do spożycia, w ponad trzydziestu placówkach handlowych na terenie Częstochowy, Blachowni, Kłobucka, Krzepic, Herbów, Mstowa oraz Poczesnej.
Żywność z akcji „Podziel się posiłkiem” zostanie przekazana organizacjom, placówkom opiekuńczo–wychowawczym i innym instytucjom działającym na rzecz dzieci i młodzieży. – Żywność trafi przede wszystkim do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych demoralizacją, ze środowisk ubogich, zagrożonych wykluczeniem społecznym.[…] Wszyscy możemy w ciągu tych dwóch dni wesprzeć dzieci z rodzin ubogich. Oczywiście „Podziel się posiłkiem” to jest ta okazja, kiedy możemy pozyskać produkty, o które ciężko w czasie całorocznej pracy. To są słodycze, tłuszcze, przetwory mięsne. Te produkty trudno pozyskać od sponsorów w czasie całorocznej pomocy. Niemniej Bank Żywności w Częstochowie przez cały rok wspiera przede wszystkim środowiska, gdzie przebywają dzieci, rodziny wielodzietne – mówił Norbert Kępiński, prezes Banku Żywności w Częstochowie.
W ubiegłym roku wolontariuszom udało się zgromadzić ponad 10 ton żywności – to sporo, biorąc pod uwagę to, że w pierwszych edycjach zbiórki nie przekroczono 4 ton. To dwunasta odsłona akcji „Podziel się posiłkiem”. Fundacja w ciągu roku organizuje jeszcze dwie inne zbiórki – jedną na Boże Narodzenie, a drugą przed Wielkanocą.

DS