#RowerToPower – oddaj rower, pomóż potrzebującym

Jeśli masz nieużywany lub częściowo niesprawny rower i nie wiesz co z nim zrobić, przekaż go w ramach akcji #RowerToPower.

Jest to ogólnopolska inicjatywa, której pomysłodawcą jest wychowawca z raciborskiego zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich. W tym roku również częstochowianie mogą pomóc za sprawą Auchan Częstochowa Poczesna, który przyłączył się do inicjatywy i pomaga w zbiórce rowerów. O szczegółach mówi Jarosław Grzywna z centrum handlowego:

Klienci, którzy mają rowery, których nie potrzebują, przekazują je nam, a my przekazujemy je do zakładu poprawczego w Raciborzu, gdzie jego wychowankowie odnowią rowery. Wszyscy nasi mieszkańcy mogą się do tego celu przyczynić. Akcja zaczyna się trzynastego lipca o godzinie 8.00 i trwa do 18.00 na terenie centrum handlowego Auchan Częstochowa Poczesna, w wyznaczonym miejscu na parkingu.

Cel jest tym bardziej szczytny, że rowery po renowacji trafiają do tych najbardziej potrzebujących oraz tych, którzy najbardziej z takiego prezentu się ucieszą:

Rowery po renowacji wracają do Częstochowy, gdzie obdarujemy nimi wszystkie organizacje, z którymi współpracujemy: Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, domy dziecka. Rowery mogą również trafić do stowarzyszeń i grup, które zgłoszą się do nas po zakończonej akcji.

Rowery, których naprawa jest niemożliwa, trafiają na akcję „Złomiada”, która wspiera chłopca chorującego na stwardnienie rozsiane. Organizatorzy #RowerToPower z powodzeniem przeprowadzili już siedem tego typu zbiórek.

AK

źródło foto: pixabay / Pexels