Akt oskarżenia dla przebijającego opony samochodów

Już wkrótce przed sądem stanie mieszkaniec Myszkowa, który w trakcie chuligańskiego wybryku przebił nożem opony w 66 samochodach.

W toku postępowania ustalono, że 1 października 2018 roku wielu mieszkańców Myszkowa zauważyło, że w należących do nich samochodach zostały przebite opony. W wyniku podjętych działań śledczych, a w szczególności analizy zapisów monitoringu stwierdzono, że opony zostały przebite nożem przez 56-letniego mieszkańca Myszkowa Adama J.

Adam J. został zatrzymany przez policję jeszcze tego samego dnia, a przeprowadzone wobec niego badanie wykazało około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ustalono, że w nocy z 30 września na 1 października Adam J. przebił opony w 66 samochodach, które były zaparkowane w centrum Myszkowa. W ten sposób spowodował straty w łącznej wysokości około 17 tysięcy złotych – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek.

Przesłuchany przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, lecz nie potrafił w sposób racjonalny wytłumaczyć motywów swojego zachowania. Wyjaśnił, że 30 września wypił znaczne ilości alkoholu i postanowił wyładować złość, przebijając opony w samochodach.

Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów ustalono, że w chwili popełnienia tego przestępstwa Adam J. był w pełni poczytany. Za przestępstwo, które popełnił grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KF