Alert pogodowy – znów mocniej powieje w Częstochowie i regionie

Podobnie jak tydzień temu, tak i w tym tygodniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru, które prognozowane są na noc z piątku na sobotę. Wiatr w porywach może wiać z prędkością 80 km/h.

Szczegółową prognozę pogody dla Częstochowy i regionu przedstawia dyżurny synoptyk IMGW, Piotr Wałach:

Spodziewamy się wiatru w porywach do 80 km/h, głównie te silniejsze porywy pojawią się dziś w nocy i potrwają do soboty do południa. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich. Związane z nim też będą przelotne opady deszczu, na termometrach w nocy około 4 stopni. W sobotę w ciągu dnia 7 stopni, do południa wiatr w porywach dalej może osiągać prędkość 80 km/h. Po południu natomiast wiatr będzie słabł. Niedziela pogodowo bardzo ładna, dużo słońca, na termometrach około 18 stopni, wiatr umiarkowany.

Według zapewnień synoptyków wiatr ma uspokoić się w godzinach popołudniowych w sobotę. Zachowajmy szczególną ostrożność, nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych oraz zabezpieczmy przedmioty z balkonu, które mogłyby zostać porwane przez wiatr.

PG

Fot. Moritz Böing/pexels.com