Ambitne plany Skry na 2019 rok

W piątek, 18 stycznia podczas konferencji prasowej Skra Częstochowa przedstawiła plany na rok 2019. Zarząd klubu mocno stawia na rozwój kobiecej piłki, dlatego planuje utworzenie drużyn juniorek młodszych i młodziczek. Władze klubu liczą, że dzięki podpisaniu umowy z Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie jeszcze więcej pań będzie zainteresowanych grą przy ul. Loretańskiej.

Prezes Skry Częstochowa Artur Szymczyk zapowiedział również duże inwestycje związane ze znaczną rozbudową bazy klubu. – Potrzebujemy kolejnych obiektów, w szczególności boisk, ponieważ trenujemy najwięcej młodzieży spośród wszystkich klubów w Częstochowie, jeżeli chodzi o piłkę nożną. W ciągu najbliższych sześciu lat chcemy rozbudować bazę przy ul. Loretańskiej. Planujemy budowę stadionu, który pomieściłby 5000 kibiców. Chcemy wybudować dwa boiska pełnowymiarowe oraz dwa większe „orliki”. Ich projekty są już ukończone – powiedział Artur Szymczyk.

Klub Skry prowadzi również od kilku lat Szkołę Mistrzostwa Sportowego Nobilito na poziomie podstawowym. Prezes Artur Szymczyk poinformował, że 1 września 2019 r. zostanie otwarte także liceum ogólnosportowe, na utworzenie którego Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało już stosowne pozwolenie.

Jeżeli chodzi o piłkarzy Skry, powrócili już do treningów po zimowej przerwie. – Na razie przeprowadzamy wstępne testy, żeby sprawdzić kondycję piłkarzy. Powoli będziemy dokładać kolejne obciążenia – powiedział kierownik drużyny Łukasz Pietrasiński. Plany pokrzyżowała nam niestety pogoda. Do dyspozycji mamy tylko jedno boisko, a drużyn jest wiele, ale jakoś sobie radzimy. Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry, oczywiście oprócz Mateusza Woldana, który przejdzie operację – dodał Pietrasiński.

Pierwszy sparing Skra Częstochowa rozegra już jutro, o ile pozwoli na to pogoda. Podopieczni Pawła Ściebury mają zagrać w Krakowie z drużyną Hutnika. W sparingu nie zobaczymy już kilku zawodników, którzy opuścili Skrę. Obok Wojciecha Jurka zabraknie także Macieja Buławskiego, Damiana Ziarki i Łukasza Hanzla.

Najbliższe spotkanie ligowe Skra rozegra 2 marca, kiedy na stadionie przy ul. Loretańskiej podejmie Olimpię Grudziądz.

Maciej Orman