Areszt za zabójstwo

Częstochowscy policjanci zatrzymali 37- letniego częstochowianina podejrzanego o zabójstwo swojej matki. Podjęte przez śledczych działania i zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie takiego właśnie zarzutu. Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował tymczasowy areszt. Za takie przestępstwo grozi mu nawet dożywotnie więzienie.
W dniu 24 maja 2017r.,w godzinach wieczorowych oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety w jednym z częstochowskich mieszkań w dzielnicy Ostatni Grosz. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z częstochowskiego komisariatu. Już wstępne ustalenia wskazywały na zabójstwo. Przybyła na miejsce grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem Prokuratora, rozpoczęła oględziny zmierzające do zabezpieczenia śladów, ustalania okoliczności zabójstwa, a przede wszystkim zatrzymania sprawcy.

W toku natychmiast podjętych czynności, stróże prawa bardzo szybko ustalili 37 – letniego mężczyznę – syna denatki , który prawdopodobnie był sprawcą tego zabójstwa. Do zatrzymania mężczyzny doszło w kilka godzin po ujawnieniu zwłok w mieszkaniu jego znajomej. W zatrzymaniu ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, udział brali policyjni negocjatorzy. 37 – latka zatrzymano po kilkugodzinnych negocjacjach. Jak ustalili śledczy podejrzany kilka dni wcześniej udusił swoją matkę, a następnie ciało schował do wersalki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek policjantów i prokuratora, decyzją sądu, został on tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.