ARiMR wspiera rolników

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi aktywnie wspiera rolników poprzez wiele działań zarówno o charakterze informacyjnym i edukacyjnym, ale przede wszystkim wspierając ich finansowo. Jedną z instytucji podległych ministerstwu, zajmującą się bezpośrednio wsparciem rolników, jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O bieżących działaniach prowadzonych przez tę instytucję mówi Dawid Zamora, zastępca dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie:
– Do 27 maja można składać wnioski do „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Tym razem chodzi o obszary a, b, c. Szczególne jest to, że takiej odsłony tego programu jeszcze nie było. Ministerstwo umożliwiło bardzo wygodną rzecz, jeżeli chodzi o ten nabór, tzn. nie tylko budowlanka, nie tylko remonty i wyposażenia obór czy pomieszczeń gospodarskich, ale również możliwość zakupu sprzętu rolniczego.
Jednocześnie agencja prowadzi nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie.
Szczegółowe informacje o prowadzonych naborach wniosków można uzyskać telefonicznie, na stronach internetowych lub bezpośrednio w siedzibie Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie.

ZD