Bajkowo w Częstochowie – IX Parada Postaci Literackich

Jaś i Małgosia, Wilk i Czerwony Kapturek i wiele innych bajkowych postaci przemaszerowało we wtorek 24 kwietnia ulicami Częstochowy w ramach IX Parady Postaci Literackich. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Do udziału w nim organizatorzy zaprosili przedszkolaków, uczniów, ich opiekunów i nauczycieli częstochowskich i podczęstochowskich szkół. O paradzie opowiedziała jedna z organizatorek, Renata Sowada, ze Szkoły Podstawowej nr 53:
– Dziś tradycyjnie nasi najmłodsi mieszkańcy tym troszkę starszym przypominają, że warto czytać książki, prezentując podczas Parady Postaci Literackich swoich ulubionych bohaterów książkowych. Do czytania zachęcamy przez cały rok, ale wykorzystujemy takie święta, żeby przypomnieć, że książka ma istotne znaczenie. Niezależnie w jakiej jest formie – czy w formie elektroniczne, czy e-booka, czy w formie tradycyjnej – ma dla dzieci bardzo ważne znaczenie, bo przygotowuje je do życia troszkę starszego, uczy ich skupienia, czytania, uczy pisowni, czyli tych umiejętności, które w przyszłym życiu będą konieczne.
Uczestnicy parady przemaszerowali III Aleją na Plac Biegańskiego gdzie wzięli udział w konkursach na najpiękniejszą postać oraz na najciekawszy transparent promujący czytelnictwo.

ZD