Bal integracyjny Fundacji AtoTak

I Integracyjny Bal Karnawałowy odbył się dzisiaj w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych przy ul. Augustyna. Organizatorami balu były Fundacja AtoTak oraz Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem biskupa seniora Antoniego Długosza, Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej oraz Poseł do Sejmu RP Lidii Burzyńskiej. Główny organizator balu, Fundacja AtoTak działa od niedawna, ale jak mówi jeden z jej założycieli Tomasz Kurpiarz, działa bardzo prężnie:
– Swoja działalność rozpoczęliśmy w grudniu zeszłego roku. Prezesem Fundacji jest Rafał Matuszewski. Chcemy wspierać osoby ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami. Dzisiaj spotykamy się na balu, bawimy się. Odpowiedziało na nasze zaproszenie kilkanaście placówek oświatowych z Częstochowy i okolic, około 280 osób bawi się z nami na tym balu ostatkowym.
Niezwykle pozytywnie o idei organizacji balu integracyjnego wypowiadała się obecna na wydarzeniu poseł Lidia Burzyńska:
– Celem fundacji jest niesienie pomocy osobom potrzebującym, a zorganizowanie tego balu dla dzieci niepełnosprawnych jest wymierną ideą, wymiernym kierunkiem działania właśnie tych ludzi, dla których dobro i uśmiech drugiego człowieka jest największą wartością.
Bal uświetniony został występami wielu młodych artystów, wśród których byli m. in. Julia Drożdżyńska, uczestniczka programu The Voice Kids, Agata Geisler z programu The Voice of Poland oraz Robert Mateuszuk, śpiewający częstochowianin, sam zmagający się z niepełnosprawnością.
Oprócz wspólnych tańców, do których wodzirej Tomasz Kurpiarz porwał również wszystkich oficjalnych gości, uczestnicy brali udział w pokazie zumby oraz pokazie sztuk walki przygotowanym przez Klub Sportowy Respekt Taekwon-do Częstochowa.
Bal, mimo że przygotowany po raz pierwszy, sprawił jego uczestnikom niezwykłą radość, a organizatorzy już myślą o kolejnej jego edycji.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Fiat i portal czestochowskie24.pl

ZD