Bartłomiej Kowalski we Włókniarzu

W sobotę, 12 stycznia w siedzibie forBET Włókniarza Częstochowa gościł jeden z lepiej zapowiadających się juniorów w naszym kraju – Bartłomiej Kowalski. Wizyta młodzieżowca i jego rodziców nie była przypadkowa. Podczas spotkania z zarządem klubu i jego szkoleniowcem Markiem Cieślakiem doszło do ustalenia warunków umowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Kontrakt z Bartłomiejem Kowalskim to inwestycja w przyszłość. Młodzian pod Jasną Górą spędzi kilka sezonów. Wychowanek szkółki żużlowej Janusza Kołodzieja będzie w sezonie 2019 bronić barw Włókniarza głównie w imprezach młodzieżowych. Na brak jazdy nie będzie jednak mógł narzekać. Na zasadach gościa występować ma bowiem regularnie w jednym z drugoligowych klubów.

17-latek w lidze zadebiutował w ubiegłym roku. W barwach krakowskiej Wandy na pierwszoligowych torach odjechał 43 wyścigi, w których z bonusami zapisał przy swoim koncie 33 punkty. Taka zdobycz dała mu średnią biegopunktową rzędu 0,767.

Nowy nabytek forBET Włókniarza lubi częstochowski tor. W październiku ubiegłego roku podczas Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Śląska wywalczył 8 „oczek” i uplasował się na ósmej lokacie.

źródło: forBET Włókniarz Częstochowa