Barwy Jesieni, czyli koncert dla Amazonek

Fot. Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki

Występ solo na klarnecie w wykonaniu Martyny Skiby oraz śpiew zespołu z Bogatyni to muzyczne atrakcje, jakie 2 października urozmaicą wieczór w Filharmonii Częstochowskiej. Koncert „Barwy Jesieni” organizowany przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki rozpocznie się o godz. 17.

Muzyczne wydarzenie odbędzie się dzień przed XXIII Ogólnopolską Pielgrzymką Kobiet Po Chorobie Nowotworowej Piersi Na Jasną Górę. Elżbieta Markowska, prezes stowarzyszenia tłumaczy, że spotkanie podczas koncertu to dobry sposób integracji środowisk, które chcą uświadamiać społeczeństwo, że rak to nie wyrok.

– Koncert Barwy Jesieni organizowany jest już od wielu lat. To bardzo ważny dzień dla nas Amazonek, kobiet po raku piersi, naszych przyjaciół, ale również dla mieszkańców Częstochowy. Wydarzenie jest już tradycją. Chcemy przeżyć coś pięknego na wesoło, w gronie przyjaciół.

Chętni będą mogli obejrzeć wydarzenie także w wersji online po wejściu na profil facebookowy Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

– Zachęcam wszystkich do obejrzenia, ponieważ jest to artystyczna uczta dla oczu i duszy. Na scenie wystąpi Martyna Skiba, która przepięknie gra na klarnecie. To również wnuczka naszej nieżyjącej już koleżanki Ewy, przewodniczącej wolontariuszek, a później komisji rewizyjnej. Zaprezentują się również Amazonki z Bogatyni. Myślę, że będzie to występ na bardzo wysokim poziomie, który warto zobaczyć.

Koncert Barwy Jesieni zorganizowany przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki rozpocznie się 2 października o godz.17.00 z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności sanitarnej.

ABK