„Betel” dla niepełnosprawnych sierot społecznych

10 lutego przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej prowadzona była kwesta dla niepełnosprawnych sierot społecznych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

Dzień ten był nieprzypadkowy – to niedziela tuż przed XXVII Światowym Dniem Chorego, który obchodzić będziemy już jutro 11 lutego. Tegorocznym obchodom towarzyszyć będzie hasło zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

Ruch „Betel” rozpoczęło działalność w 1990 r. w Częstochowie. Działalność ruchu związana jest z osobami niepełnosprawnymi, największym dziełem są domy dla sierot niepełnosprawnych. Twórcą „Betel” jest Andrzej Kalinowski:

Co roku wpisujemy się jakoś w tę datę Światowego Dnia Chorego. Jest to piękne święto, mające na celu pokazanie, że osoby chore, czy niepełnosprawne są wśród nas i nie możemy ich marginalizować. Powinniśmy w jakiś konkretny sposób odnieść się do nich, stąd ta zbiórka na rzecz osób niepełnosprawnych – w tym przypadku mieszkających w domach „Betel”. Są to sieroty społeczne, które nie mają swoich rodzin, czy pochodzą z rodzin trudnych. Zazwyczaj te pieniądze wędrują do tych domów na przeróżnego rodzaju remonty. Oczywiście dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy w jakiś sposób pomagają, angażują się, są wolontariuszami, jak również i tym, którzy wrzucają tę przysłowiową złotówkę. Myślę, że warto p0amiętać i być wyczulonym na punkcie słabości, czy osób w ogóle potrzebujących, bo oni są bardzo cenni w naszym życiu i są nam niezmiernie potrzebni.

Miejscem uroczystości Światowego Dnia Chorego w Archidiecezji Częstochowskiej będzie kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Przypominamy, że Mszy św. o godzinie 11.00 przewodniczyć będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Transmisja Eucharystii na antenie Radia Fiat.

KF