Bezpieczeństwo podczas długiego weekendu – podsumowanie

456 – to liczba interwencji odnotowanych przez częstochowską policję w ciągu długiego weekendu. W tym czasie przebadano łącznie ponad 1170 osób na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymując przy tym dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego rowerzystę.

Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm osobom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W tym okresie na terenie miasta doszło także do 53 kolizji oraz 6 wypadków drogowych. Jeden z nich miał miejsce w sobotę, 4 stycznia i był tragiczny w skutkach.

– Ok. godz. 19:00 przy ul. Krakowskiej kierowca BMW najechał na 73-letniego pieszego, przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Wszelkie osoby, które mogły być świadkami zdarzenia lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o bezpośredni kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – mówił sierż. sztab. Kamil Sowiński z częstochowskiej Komendy Miejskiej Policji.

Straż miejska w Częstochowie uznaje natomiast miniony długi weekend za bezpieczny. Od piątku do poniedziałku dyżurni odebrali od mieszkańców Częstochowy 160 telefonicznych wniosków o interwencje.

– Najwięcej interwencji dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (34 przypadki). W ciągu minionych czterech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 5 obserwacji zakończonych interwencją Straży Miejskiej – komentował Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej.

Ponadto straż miejska zabezpieczała przemarsz Orszaku Trzech Króli wędrujący ulicami miasta.

BNO