Projekt Fundacji dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II realizowany pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości obejmował spotkania i warsztaty z psychologiem, pedagogiem, prawnikiem i specjalistą z dziedziny uzależnień, prowadzonymi od września. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 24 października w Muzeum monet i medali Jana Pawła II.

Głównym celem projektu było wzmocnienie relacji, więzi rodzinnych na płaszczyźnie rodzic-dziecko poprzez nabycie umiejętności rozwiązywania problemów oraz kształtowania świata wartości w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym. Młodzież, która brała udział w wolontariacie w ramach projektu otrzymała zaświadczenia, dzięki którym możliwe będzie uzyskanie dodatkowych punktów przy naborze do nowej szkoły.

Celem tego projektu jest uwrażliwienie młodzieży na to, co może im zagrażać. Wiemy jak wiele niebezpieczeństw czyha na tych młodych ludzi. To oczywiście są rzeczy związane z patologiami i tutaj w grę wchodzi alkohol, narkotyki, dopalacze, ale też jakaś przestępczość wśród nieletnich. Poprzez ten projekt chcemy pokazać świat wartości, który broni ich przed tymi złymi wpływami. Myślę, że uczestnicy ciężko pracowali. Praca z psychologiem, odgrywanie różnych scenek sytuacyjnych i taki warsztat na pewno im dużo dał i taki był tego, żeby nie tylko teoria, ale też i praktyczne ćwiczenia pomogły im dojrzewać – mówi prezes Fundacji dla Życia i Rodziny, Grzegorz Nienartowicz.

Uroczyste podsumowanie projektu rozpoczęło się występem zespołu AmperA. W skład zespołu wchodzą: wokalista (Jakub Bociąga), dwóch gitarzystów (Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa) i perkusjonista (Mateusz Nienartowicz). Utwory Ampery czerpią z rocka, bluesa, reggae, country, muzyki pop i nie tylko. W swoim dorobku zespół ma jedno oficjalne wydawnictwo jakim jest płyta „4Strony”, a także pięć teledysków.

Podczas uroczystości nastąpiło wręczenie dyplomów i niespodzianek dla uczestników projektu.

Całe warsztaty wyglądały tak, że na początku było bardzo dużo integracji, aby na późniejszych wyjazdach nie czuć skrępowania wobec siebie i wyrażania swoich emocji. Warsztaty zawierały dużo konkretnej wiedzy i informacji na temat ludzkich emocji i relacji. Pan, który zajmował się prawem powiedział nam o problemach w rodzinie, o tym jak je rozwiązać ze strony prawnej. Z kolei panie psycholożki przedstawiły nam to od strony moralnej – mówi uczeń VII. Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Mateusz Gzel.

Dużo rzeczy, które wyniosłem z tych warsztatów wydaje mi się, że nie są przekazywane tak normalnie od rodziny. Dzięki tym spotkaniom wiem jak w tej chwili budować nowe relacje i wiem co chcę osiągnąć – dodaje inny uczeń tej samej szkoły, Mateusz Dudzic.

Posumowanie projektu „Bezpieczeństwo zaczyna się od rodziny” zakończył poczęstunek gości.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content