Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend

Na terenie całego kraju trwają policyjne działania „Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend”. W związku z tym, na drogach pojawi się więcej policjantów. Mundurowi będą sprawdzać nie tylko stan techniczny pojazdów, przestrzeganie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, ale także prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości.
Od 10 listopada od godz. 6:00 rano do 12 listopada godz. 22:00 potrwają krajowe działania „Bezpieczny Weekend-Listopadowy Weekend”. W całej Polsce będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Częstochowscy policjanci będą widoczni na wylotówkach i trasach szybkiego ruchu, w miejscach newralgicznych i tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także stan techniczny samochodów, dlatego też lepiej jest sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Odpowiedzialny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła ma sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny w silniku są uzupełnione. Policjanci ruchu drogowego będą używać także do kontroli radiowozów nieoznakowanych z wideorejestratorami. Przed tego typu urządzeniami nie uchroni się żaden pirat drogowy.
Funkcjonariusze będą także sprawdzać stan trzeźwości kierujących, nie będzie żadnego pobłażania dla tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policyjne działania będą także obejmowały sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy zapamiętać, że pasy i foteliki zostały wymyślone po to, aby chronić ludzkie życie, a nie po to, aby je utrudniać.

źródło: KMP Częstochowa