Bezpłatne punkty naprawy rowerów w Częstochowie już wkrótce!

rower

Społeczny konsultant ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w ankiecie dotyczącej lokalizacji publicznych, bezpłatnych punktów naprawy rowerów na terenie miasta. Głosowanie trwa do 31 lipca.
Już wkrótce w Częstochowie – w miejscach najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów staną przenośne stacje do obsługi i naprawy rowerów. Poprzez udział w ankiecie można wskazać te miejsca, w których stacje będą najbardziej potrzebne.
Ankietę wypełnić można pod adresem
http://www.survio.com/survey/d/S9K8C7E1P2N4Z9H1O
Głosować można również poprzez facebook. Na specjalnym profilu samoobsługowych stacji dostępne są też najważniejsze informacje, mapa ścieżek rowerowych oraz ciekawostki dla rowerzystów.
https://www.facebook.com/events/1436229456639359/
Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to pomysł zespołu IBOMBO, zrodzony z nagłych, losowych kłopotów technicznych z rowerem podczas pokonywania tras rowerowych. Bezpłatne punkty naprawy wyposażone są w stojak, zestaw narzędzi oraz pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Zespół oferuje również dodatkową możliwość dla osób, które same nie potrafią naprawić swojego jednośladu. Skanując smartphonem QR CODE na urządzeniu można dowiedzieć się, jak natychmiast naprawić swoją usterkę.

Mariusz Rajek