Biblioteka dla dzieci zmienia adres

Oddział dla dzieci i młodzieży filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie przez całe wakacje organizuje letnie zajęcia dla dzieci zostających w mieście. Młodzież może spróbować swoich sił w tworzeniu origami, malowaniu, czy innych formach artystycznych. Tym razem jednak, na zajęciach związanych z przygotowywaniem pocztówki z wakacji nikt się nie pojawił. Dlaczego? Wyjaśnia tę sytuację Iwona Rok, pracownik biblioteki:

– Miałam przeprowadzić z dziećmi zajęcia plastyczne, zajęcia warsztatowe pod hasłem „Kartka z wakacji”. Przygotowałam materiały, ale z uwagi na to, że jesteśmy odcięci od telefonu i Internetu, nie było żadnych zgłoszeń. Byłam przygotowana do tych zajęć, ale nikt się nie zjawił. Mam nadzieję, że na kolejne zajęcia ktoś tutaj do nas dotrze.

By zasięgnąć informacji odnośnie do zajęć dla dzieci, warto do biblioteki wybrać się osobiście. Kontakt telefoniczny lub internetowy z oddziałem jest utrudniony ze względu na przenosiny placówki pod inny adres:

– Do końca września pracujemy na tym miejscu przy Alei Pokoju 16. Nowy adres biblioteki to Aleja Pokoju 15/17. W tej chwili mieści się tam oddział dla dorosłych. Jeden z sąsiednich lokali zostanie wyremontowany.

Filia nr 7 jako jedyna biblioteka w Polsce funkcjonowała do tej pory pod dwoma adresami. Sytuacja ma się zmienić, a oddział dla dzieci i młodzieży zostanie przeniesiony i połączony z oddziałem dla dorosłych.

SW