Biegasz, bo lubisz? Te treningi są dla Ciebie!

fot. biegambolubie.com.pl

Trwa akcja “BiegamBoLubię”, w ramach której odbywają się bezpłatne treningi dla amatorów z instruktorami lekkoatletki. Dotyczy ona całej Polski – w tym także i Częstochowy, gdzie treningi organizowane są na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego 58/64.

Marcin Mazik z Działu Sportu i Rekreacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie mówi o tym, kto odpowiada za organizowanie akcji oraz jak przebiega ona w naszym mieście.

– Pomysłodawcami i koordynatorami akcji „BiegamBoLubię” są założyciele Fundacji Wychowanie Przez Sport. Akcja jest organizowana co roku i my również postanowiliśmy się w nią włączyć. Zazwyczaj zaczynała się w kwietniu, ale w tym roku, z powodu obostrzeń, wystartowaliśmy w maju – mówi Mazik. – Zajęcia przeprowadzane są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i przeznaczone są dla wszystkich. Zachęcamy w szczególności osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem i joggingiem, bo dzięki tym zajęciom mogą się dowiedzieć, jak ćwiczyć poprawnie i wyeliminować wszelkie błędy.

Marcin Mazik zapewnia, że każdego tygodnia w zajęciach bierze udział wiele osób.

– Zajęcia cieszą się dużą popularnością – co tydzień uczestniczy w nich ok. 35 osób. Wcześniej, ze względu na obostrzenia, była to mniejsza liczba, ale teraz na stadion może wejść aż 150 osób. Serdecznie zapraszamy – miejsca starczy dla wszystkich.

Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych odbywał się od września do grudnia 2010 roku. W tym roku będzie trwać do listopada. Zajęcia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.30.

MSI