Biskup Antoni Długosz w Plastyku

Biskup w Plastyku 1

Biskup spotkał się z młodzieżą. W poniedziałek 21 grudnia w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Autorytety”. Tym razem gościem był ks. bp Antoni Długosz, który podczas spotkania z młodzieżą opowiadał m.in. o swoim powołaniu oraz zamiłowaniu do muzyki i aktorstwa.

– Z tym liceum jestem już związany od wielu lat, a ponieważ patronem jest mój ukochany malarz, tym bardziej interesuję się działalnością i pracą tego liceum. Wspaniała Pani Dyrektor zawsze mnie tu zaprasza, żebym mógł spotkać się z uczniami, a ponieważ Jacek Malczewski jest moim ulubionym malarzem, chciałbym także zobaczyć jak jego następcy, przyszli wielcy malarze, rozwijają swój talent dzięki posłudze wybitnych pedagogów – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Przed spotkaniem z biskupem w szkole został wyświetlony film o nim autorstwa jednego z nauczycieli.

– Podziwiamy go. Ja na pewno, moi koledzy, ale też nasi uczniowie. Ks. bp Antoni Długosz wielokrotnie bywał w naszej szkole. Nasz nauczyciel, a kiedyś absolwent Michał Tkaczyński zrobił film o księdzu biskupie – mówi dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych, Anna Maciejowska.

W ramach cyklu spotkań o nazwie „Autorytety” w piątek 18 grudnia odbyły się dwa spotkania – z himalaistą Jackiem Telerem oraz fotografem Przemysławem Krukiem.

Paweł Kmiecik