Bójka, wybuch i wypadek– weekendowe podsumowanie służb

Miniony weekend nie należał do najlżejszych dla służb miejskich. Przez ostatnie 3 dni Straż Miejska przyjęła 139 zgłoszeń. Przeprowadziła także 13 obserwacji z wykorzystaniem miejskiego monitoringu, zakończonych działaniem służb. Strażnicy miejscy podjęli także 11 własnych działań patrolowych. O dwóch z nich mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Artur Kucharski. – W piątek wieczorem, na dworcu PKS, doszło do bójki między dwoma mężczyznami. Ujęliśmy sprawców tego zdarzenia. W sobotę natomiast, dzięki informacjom z miejskiego monitoringu, ujęliśmy mężczyznę, który zaczepiał mieszkańców w centrum Częstochowy. Wszyscy sprawcy zostali przekazani w ręce częstochowskiej policji.

Policja natomiast odnotowała 34 kolizje. Funkcjonariusze przeprowadzili także prawie 400 badań na trzeźwość i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. W weekend doszło również do wypadku motoroweru. O szczegółach tego zdarzenia mówi asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Kierujący motorowerem utracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przewrócił się i doznał obrażeń. Jak się okazało, 36-letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile.

Najpoważniejszym zdarzeniem, w którym brała udział Straż Pożarna, był piątkowy wybuch przy ul. Sosabowskiego. – O godzinie 20.42 PSP otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w dzielnicy Północ – informuje kpt. Kamil Dzwonnik. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy potwierdzili, iż doszło do wybuchu w jednym z mieszkań przy ul. Sosabowskiego. W wyniku eksplozji materiałów pirotechnicznych dwóch mężczyzn zostało poważnie rannych. W akcji brało udział 11 zastępów jednostek Straży Pożarnej. Działania zakończyły się w godzinach porannych, 10 sierpnia – dodaje kpt. Kamil Dzwonnik.

Strażacy w ten weekend interweniowali 56 razy. W tej liczbie mieści się 7 pożarów suchych traw i nieużytków rolnych, a także 48 miejscowych zagrożeń oraz 1 fałszywy alarm z instalacji wykrywania w CINEMA CITY przy ul. Wolności.

Linda Nocoń-Ściebura