Bp A. Pacyfik-Dydycz: Potrzebujemy prawdy

Przybywają do domu Matki Bożej Częstochowskiej już po raz 27. W dniach 7-8 lipca trwa Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja pod hasłem „Polska miłością wskrzeszona”.

Motto tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, do której w swojej wypowiedzi nawiązał o. Zdzisław Klafka, Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu:

– Dziękujemy, że Rodzina Radia Maryja wpisuje się w historię Polski. W tym roku wyrażamy szczególną wdzięczność za odzyskanie niepodległości. Modlimy się również o to, aby każdy uwierzył, że z Jezusem można zacząć nowe życie, a Matka Boża jest szczególną Patronką tych, którzy wątpią w możliwość takiej przemiany. Jako Rodzina Radia Maryja prosimy również, abyśmy dzięki Jej wstawiennictwu trwali wiernie przy Bogu i pociągali innych naszym świadectwem.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę 7 lipca koncertem w wykonaniu orkiestry Victoria. Następnie Mszy św. na Szczycie jasnogórskim przewodniczył bp senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik-Dydycz. W homilii, nawiązując do obchodzonej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, hierarcha przytoczył fragment Listu św. Jakuba Apostoła:

– <<Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń>>. Przeżywamy wiele zagrożeń, dlatego nie zapominajmy o potrzebie prawdy w naszym życiu, bo tylko ona nas wyzwoli.

Eucharystię koncelebrował m.in. o. Tadeusz Rydzyk – założyciel Radia Maryja. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki odmówili różaniec i wzięli udział w apelu jasnogórskim.

W niedzielę 8 lipca o godz. 8.00 odśpiewane zostaną Godzinki, a o 11.00 Mszy św. na Szczycie będzie przewodniczyć kard. Zenon Grocholewski, były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. XXVII Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja zwieńczy koronka do Bożego miłosierdzia.

MO