Budowa aquaparku w Częstochowie ma się ku końcowi

Budowa aquaparku, który powstaje przy ul. Dekabrystów w Częstochowie, powoli dobiega końca.

Realizacja inwestycji ma się zakończyć 23 czerwca bieżącego roku. Według Naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, Michała Koniecznego, wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany.

– W tym momencie trwają prace wykończeniowe całości obiektu. Niedawno został pokryty dachem, w dodatku kładzione są płytki ceramiczne, a także trwa montaż finalnych urządzeń, spawy niecki basenowej oraz montaż zjeżdżalni wewnętrznych. Pełną parą idą także prace na zewnątrz budynku, związane z zagospodarowaniem terenu i z urządzeniem parkingu, w szczególności od ul. Dekabrystów.

Temat aquaparku nie schodzi z ust częstochowian. Zapytaliśmy kilku z nich, czy ich zdaniem jest to inwestycja potrzebna dla miasta.

– Raczej tak, bo wreszcie będzie co robić w tym mieście – mówi młodszy mieszkaniec Częstochowy. – Myślę, że będzie to duża atrakcja, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych, którzy odwiedzają nasze miasto. Na pewno będzie to też w pewien sposób promowało Częstochowę, dlatego jak najbardziej popieram taką inicjatywę – dodaje inny. – Wydaje mi się, że coś takiego jest potrzebne w Częstochowie. My z rodziną jeździmy do różnych miast, żeby móc skorzystać z takich atrakcji – teraz nie będzie to konieczne – komentuje częstochowianka.

Okazuje się, że pomysł wybudowania parku wodnego w Częstochowie nie wszystkim przypadł do gustu. Zastrzeżenia budzi w szczególności lokalizacja obiektu. Jak podkreśla radny Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Wrona, obecne położenie parku może wyłącznie zaszkodzić mieszkańcom.

– Chyba wszyscy mamy tę świadomość, że w Częstochowie aquapark jest potrzebny. Naszą wątpliwość budzi jedynie bardzo niekorzystna lokalizacja, tj. centrum miasta i w dodatku przy największym bloku, w którym mieszka ok. 1700 osób. Częstochowa jest dużym miastem i jestem pewien, że każdy z nas byłby w stanie wskazać więcej, niż jedno miejsce, które byłoby lepsze od obecnego.

Aquapark, oprócz wodnych atrakcji, będzie oferował m.in. urozmaiconą strefę SPA, taras wypoczynkowy i część gastronomiczną. Na piętrze przewidziano także część administracyjną. W piwnicach znajdą się natomiast pomieszczenia techniczne, socjalne, magazynowe oraz wspomniany parking. Budowa parku wodnego ma zostać ukończona w czerwcu bieżącego roku, natomiast do użytku park będzie oddany na jesień. Pytanie brzmi – czy nie przeszkodzi on częstochowianom, zwłaszcza tym mieszkającym w pobliżu jego obecnej lokalizacji, w codziennym funkcjonowaniu? O tym przekonamy się już za parę miesięcy…

MSI

Fot.: muratorplus.pl