Caritas organizuje zbiórkę żywności

Każdego roku, przed Świętami Bożego Narodzenia w całej Polsce organizowana jest dwudniowa zbiórka żywności dla najuboższych. Nie inaczej będzie i w tym roku. W kilkunastu częstochowskich puntach oraz licznych miejscowościach całej archidiecezji. Wolontariuszy będzie można spotkać w najbliższy piątek i sobotę w godzinach od 9. 00 do 19. 00. W Częstochowie zbiórka żywności będzie odbywać się w okolicach sieci handlowych: Biedronki (ulice: Bohaterów Katynia, Gajcego, św. Jadwigi, Lenartowicza, Pułaskiego, Sabinowska); Lidla (ul. Ambulatoryjna, Okrzei, Jana Pawła II); Lewiatana (ul. Dekabrystów, Skrzyneckiego), Społemu (ul. Obrońców Westerplatte, Sportowa), a ponadto Netto (ul. Bór), Sezamu (ul. Jagiellońska) i Megasamu na ul. Wolności. Wolontariuszy będzie można spotkać także w większych miejscowościach archidiecezji między innymi w Pajęcznie, Radomsku, Zawierciu, Koziegłowach, Żarkach, a także mniejszych takich jak Popów czy Trębaczew.
Coroczna zbiórka żywności to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowani są Wolontariusze, Pracownicy Caritas, Sklepy i oczywiście cała rzesza chętnych do pomocy, którzy dzielą się dokonanymi zakupami i przekazują produkty z długim terminem ważności na rzecz Caritas.
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej za każdą kolejną edycją jest zaskoczona hojnością ludzkich serc. Z radością kompletuje żywnościowe paczki świąteczne, które trafiają do najbardziej potrzebujących.

PN