Choinki zostały nagrodzone!

Konkurs na najpiękniej przystrojoną choinkę w jasnogórskim wieczerniku został rozstrzygnięty o poranku 8 stycznia. To już jedenasta edycja konkursu.

Ci, którzy nie bali się zimna przybyli dziś rano na Jasną Górę, aby usłyszeć wyniki tegorocznego konkursu. Niektórzy musieli pokonać długą drogę.

Organizatorami konkursu są: przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra wraz ze wspólnotą ojców i braci paulinów, radio Jasna Góra i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
W wieczerniku stanęło jak zwykle 40 drzewek podarowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. W tym roku do udziału w konkursie na przystrojenie drzewek zgłosiło się 26 szkół i 14 przedszkoli.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Oktet Jasnogórski.

Na wyniki czekało wiele osób, a wśród nich dzieci:

Na naszej choince można znaleźć aniołki, ptaszki, worki i skarpetki. Zostały zrobione z papieru, brokatu, wełny, a nawet patyków.

Podczas finału konkursu głos zabrał o. Andrzej Grad:

Tak sobie myślę, że są taki dyscypliny, kiedy ważne jest to żeby zająć pierwsze, drugie lub trzecie miejsce. Są natomiast takie rywalizacje, w których nie najważniejsze jest miejsce, ale wspólne podjęcie pewnego dzieła.

Pielgrzymi oddali w sumie ponad 30 tysięcy ważnych głosów. Laureatami konkursu zostali kolejno: I miejsce – choinka nr 15 udekorowana przez Przedszkole w Węglowicach, II miejsce – choinka nr 20 udekorowana przez Fundację „Twój Rozwój” Klub Pszczółki w Częstochowie, III miejsce – choinka nr 17 udekorowana przez Niepubliczne Przedszkole Olka Klepacza w Częstochowie i „Klepaczówkę” w Wierzchowisku.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

KF