Chuligaństwo nie popłaca

O tym przekonali się mężczyźni ujęci przez częstochowskich strażników miejskich. Dwóch z nich było poszukiwanych. Wpadli przez zaczepianie ludzi i zakłócanie spokoju publicznego.

Do zatrzymań doszło w ostatnich dniach 20 i 21 sierpnia na terenie naszego miasta. O szczegółach mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie, Artur Kucharski:

Wczorajsze ujęcie miało miejsce na tzw. „kwadratach”, czyli w ścisłym centrum Częstochowy. Tam strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełniał wykroczenie i zaczepiał osoby. Okazało się, że figuruje on w kartotece osób poszukiwanych. Natomiast przedwczoraj ujęliśmy jednego z poszukiwanych mężczyzn przy ul. Kanału Kohna. Tam też mężczyzna popełniał wykroczenie – zaczepiał ludzi i wobec tego został zatrzymany i przekazany w ręce częstochowskich policjantów.

Strażnicy miejscy mieli również interwencję w rejonie placu Biegańskiego, gdzie pewien mężczyzna zakłócał spokój publiczny wykrzykując wulgarne słowa:

Patrolując ten rejon strażnicy miejscy zauważyli 37-latka, który głośno przeklinał i ubliżał postronnym osobom. W momencie interwencji okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, dlatego został przewieziony do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi. W trakcie osadzania w OPOPA okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek strunowy z białą substancją. Były to narkotyki – mówi Artur Kucharski.

Mężczyzna został pozostawiony do wytrzeźwienia i dyspozycji policjantów z I Komisariatu Policji.

KF

foto źródło: Straż Miejska