Co słychać na feriach?

W naszym województwie rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych, co niewątpliwie cieszy wszystkich, którzy z nich korzystają. Dzieci i młodzież, mająca wolne od zajęć szkolnych uczęszcza na różnego rodzaju inne zajęcia rekreacyjne. Odwiedziliśmy jedną z grup.

18 lutego w siedzibie Klubu Spółdzielczego CM Nasza Praca przy ul. Broniewskiego dzieci rywalizowały w sportowych zawodach z minisiatkówki. To nie jedyna forma aktywnego spędzania czasu podczas tegorocznych ferii, o czym informuje organizator – wiceprezes Klubu Rekreacyjno-Sporotwego TKKF „Sportowiec”, Jerzy Kowalski:

Zawsze czekamy w jakim wieku dzieci się zgłoszą, dopiero wtedy możemy przedstawić odpowiednie propozycje. Normalnie rozgrywalibyśmy dzisiaj turniej siatkówki. W związku jednak z tym, że dzieci są małe, od 7 do 11 lat, zmieniliśmy to na turniej minisiatkówki. To jest jakby siatkówka rzucana, a więc nie wymagamy kategorycznie odbić tej piłki, która przechodzi przez siatkę, wystarczy odpowiednio ją złapać i tak rzucić, żeby zdobyć punkt. Takie modyfikowane formy aktywności ruchowej proponujemy dzieciom zawsze. Zapoznajemy je też z nowymi grami, które dla nich są nieznane. Ostatnio na przykład byliśmy w terenie, gdzie rozgrywaliśmy turniej „Zgadywanki terenowej”. Można ją porównać do znanych podchodów. Wychodząc na przeciwko zapotrzebowaniom dzieci robimy dla nich też inne turnieje.

W klubie działa także sekcja tenisa stołowego, a w najbliższy czwartek organizowane są zawody sportowe z tej dziedziny. Dla chętnych jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

KF