Czas na zdrowy relaks – sezon na pływalnie kryte

foto3

Pływanie to sport, który posiada szerokie grono wielbicieli. Tego typu aktywność fizyczna łączy w sobie przyjemne i pożyteczne. Pływanie, poza właściwościami relaksacyjnymi, pomaga również zachować właściwą kondycję organizmu. Ponadto – co podkreślane jest często przez lekarzy czy fizykoterapeutów – wpływa niezwykle korzystnie na odnowę cielesną po przebytych urazach czy operacjach.
Zdarza się, że na pływalnię trafiają osoby, które otrzymały takie skierowanie od lekarza w celach rehabilitacyjnych. To często pierwszy bodziec do nowej pasji, która utożsamiana bywa często wyłącznie z letnią porą roku. Podczas sezonu wakacyjnego miasto oferuje baseny na świeżym powietrzu, które zamykane są wraz z końcem sierpnia. Nie oznacza to jednak, że wielbiciele pływania muszą pożegnać się na 10 miesięcy ze swoim ulubionym sportem, ponieważ posiadają oni szereg alternatyw w postaci basenów krytych. Jednym z nich jest pływalnia MOSIR przy. al. Niepodległości 20/22.
Pływalnia KB w wakacje przeszła gruntowny remont, służący udogodnieniom dla korzystających z niej osób.
-Prace remontowe, które przebiegały w lipcu br., polegały na gruntownym czyszczeniu niecki basenowej, wymianie filtrów, odpowiedzialnych za uzdatnianie wody. Ponadto sprawdzaliśmy stan poszczególnych urządzeń technicznych i gruntownie sprzątaliśmy cały obiekt, który dobrze funkcjonował w ubiegłym sezonie – informuje Mateusz Wierzbicki, kierownik pływalni krytej przy al. Niepodległości 20/22.
Pływalnia funkcjonuje już normalnie, dlatego każdy miłośnik aktywności wodnej może skorzystać z jej dobrodziejstw w dogodnym dla siebie terminie (po wcześniejszym zapoznaniu się z harmonogramem pływalni).
– W sierpniu wszystkie zajęcia były już ogólnodostępne. Korzystanie z obiektu możliwe było wtedy w godz. od 6.00 do 22.00, natomiast od 1 września grafik jest już zajęty. Harmonogram pływalni udostępniony jest na stronie internetowej www.mosir.pl lub bezpośrednio w naszej pływalni. Bardzo dużo klubów i szkół rezerwuje sobie czas dla siebie, jednak pozostaje jeszcze dużo godzin, w których indywidualni miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać z basenu – podkreśla Wierzbicki.
Warto znaleźć sobie własną – nie tylko – przyjemną, ale i pożyteczną pasję. Wszyscy ci, którzy jeszcze nie odkryli swojego hobby, powinni zastanowić się nad sportem, który – poza – wspieraniem koordynacji pracy całego organizmu (pozytywnie wpływa na kręgosłup, pomaga zwalczyć cellulit) zdecydowanie poprawia nastrój.

Paulina Izdebska