Czerwony Kapturek na deskach MP 27

 

 

W środę na deskach Miejskiego Przedszkola nr 27 w Częstochowie znowu zagościł „Czerwony Kapturek”. Występ był tym bardziej interesujący, że w rolę bohaterów wcielili się rodzice przedszkolaków. – Jest to przedsięwzięcie w ramach czytelniczego spotkania z bajką. Tradycją jest już, że włączają się w to rodzice przedszkolaków. W większości są to rodzice, którzy prezentują się po raz pierwszy. „Czerwony Kapturek” jest u nas bardzo znany, a dzieci wiele fragmentów znają na pamięć – mówi główna pomysłodawczyni inscenizacji Anna Mysłek.

Po raz trzeci w inscenizacji uczestniczył Rafał Bajdor, tata Filipa i Tymona, który przyznał, że przed pierwszym występem towarzyszyła mu trema.  Przedszkolaki zdradziły nam także, że poza czerwonym kapturkiem znają także inne bajki, między innymi o Kopciuszku i Pinokio.

Baśniowa postać, mała dziewczynka nosząca czerwone nakrycie, wywodząca się z baśni ludowych została po raz pierwszy opisana przez Charlesa Perraulta w 1697 roku, w książce Bajki Babci Gąski. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana w Europie.

PNP

Tagged with