Częstochowa : abp Depo spotkał się z Akcją Katolicką

abp Depo„Chrystus jest między nami i chodzi naszymi drogami. To On dzisiaj mówi do każdego z nas: „Ja jestem Jezus. Jestem z wami.” W tym tkwi istota stowarzyszenia jakim jest Akcja Katolicka” – mówił 25 stycznia abp Wacław Depo do członków Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej.
Doroczne spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej odbyło się w auli Zakładu Energetycznego w Częstochowie. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, na czele z prezesem dr. Arturem Dąbrowskim, przedstawiciele poszczególnych oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej, członkowie i sympatycy Akcji oraz ich rodziny.
„Kiedy podchodzimy do jakiegokolwiek działania, do akcji katolickiej, to nie świadczymy sobie takiej czy innej usługi socjologicznej, charytatywnej a stajemy wobec spotkania z Jezusem.”- podkreślił abp Depo i dodał, że „w działaniu Akcji Katolickiej nie chodzi o akcyjność tylko o życie, które ma swoje wyzwania.” „Nie dajmy się okraść z nadziei, którą daje Ewangelia, czyli którą daje Chrystus. Nie pozwólmy, żeby świat współczesny okradł nas z entuzjazmu przynależności do Jezusa.”- zaapelował abp Depo i przypomniał, że „każdy kto jest uczniem Jezusa musi mieć świadomość tego, że jest misjonarzem.”

źródło: ks.mf / Częstochowa