Częstochowa ma nowego wiceprezydenta

Piotr Grzybowski; Fot. UM Częstochowa

W Urzędzie Miasta powołano nowego zastępcę prezydenta. Od 23 września stanowisko piastuje Piotr Grzybowski, pełniący wcześniej funkcję naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju.

Według informacji umieszczonych na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy Piotr Grzybowski zastąpi na stanowisku Andrzeja Babczyńskiego, który: „z uwagi na stan zdrowia oraz zbliżający się termin osiągnięcia uprawnień emerytalnych zwrócił się do prezydenta miasta Częstochowy z wnioskiem o rozwiązanie umowy o pracę”. Sprawę powołania nowego wiceprezydenta komentuje radny miasta Paweł Ruksza.

– Fakt, że Piotr Grzybowski objął stanowisko wiceprezydenta dzień przez sesją rady miasta, nie był zaskoczeniem. Wcześniej także sprawował odpowiedzialne funkcje m.in. naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju, gdzie przysłużył się do licznych sukcesów. To osoba wyważona, pracowita i myśląca. Jego poprzednik, Andrzej Babczyński również dobrze pracował. Szkoda tylko, że tak krótko. Mamy niewielu wiceprezydentów, z którymi można rozmawiać merytorycznie.

Piotr Grzybowski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Studia Podyplomowe z zakresu zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i uzyskał tytuł Specjalisty ds. Rachunkowości, potwierdzony egzaminem przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Od 2011 roku pełnił funkcję doradcy prezydenta Częstochowy ds. rozwoju regionalnego i polityki miejskiej. W tym czasie odpowiadał m.in. za przygotowanie Regionalnych Inwestycji Terytorialnych dla Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Obecnie sprawuje funkcję jednego z czterech wiceprezydentów miasta.

– Według prawa miasto takiej wielkości jak Częstochowa może mieć czterech wiceprezydentów. Niestety przy obecnej głowie miasta, nie wiele zmienia. Wystarczy się rozejrzeć. Częstochowa jest niedoinwestowana.

Podczas sesji rady miasta, która odbyła się 24 września, Andrzej Sowa, wiceprzewodniczący częstochowskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że odchodzi zarówno z klubu, jak i partii.

ABK