Częstochowa w finale „Świeć się z Energą”

Częstochowa zajęła I miejsce w województwie śląskim w 9. edycji konkursu „Świeć się z Energą” i awansowała do ogólnopolskiego etapu. O wejście do finału plebiscytu walczyły 143 miasta, najwięcej zgłosiło się z naszego województwa – 21.

Internauci wybrali 16 najładniej świątecznie oświetlonych miejscowości w Polsce. Każda z nich otrzyma energooszczędny sprzęt wart 10 tys. zł, który trafi do potrzebujących. Wszyscy regionalni laureaci zakwalifikowali się do rundy finałowej, która potrwa do 15 stycznia. Pozostali finaliści to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice i Zamość.

Ozdoby świąteczne są bardzo ładne, pierwszy raz takie widzę / Te dekoracje bardzo ładne, w tym roku wyjątkowo ładne, bardzo mi się podobają / Przepięknie jest i bardzo ładnie, przyjemnie przejść się i pospacerować / Szczerze? W tamtym roku było piękniej. Było bardziej kolorowo, a teraz to wszystko na złoto i biało / Rok temu było ładniej, więcej kolorowych ozdób, w tym roku zdecydowanie nie – mówią mieszkańcy miasta i odwiedzający Częstochowę.

Miasto, które wygra konkurs otrzyma dodatkową pulę sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych. Start drugiego etapu rozpoczął się dzisiaj (8 stycznia). Głosować można na stronie SwiecSie.pl

Źródło: czestochowa.pl