Częstochowianie zawsze gotowi

…by służyć pomocą. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i anonimowym zgłoszeniom, policjantom udało się dotrzeć do podejrzanej o udział w pobiciu kobiety.

Do zdarzenia doszło w nocy z 14 na 15 października br. w jednym z lokali gastronomicznych w Częstochowie. O wydarzeniu rozmawiamy z oficerem prasowym KMP, Martą Ladowską:

Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 25-latkę podejrzaną o udział w pobiciu. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta bili rękami i kopali jednego z klientów baru. Pokrzywdzony został zaatakowany, gdy siedział przy stoliku z kolegą. Na szczęście w wyniku zadanych mu ciosów nie doznał poważnych obrażeń ciała. Przedwczoraj na stronie internetowej częstochowskiej policji opublikowane zostały fragmenty z nagrania z monitoringu z miejsca zdarzenia. Śledczy prosili świadków, mogących pomóc w prowadzonym postępowaniu, o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji. Jeszcze tego samego dnia wpłynęły anonimowe zgłoszenia, dzięki którym kryminalni z komisariatu III dotarli do podejrzewanej o udział w pobiciu kobiety. 25-latka usłyszała wczoraj zarzut, a prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ zastosował wobec niej dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Policjanci apelują, by takie postawy były wzorem do naśladowania, dla innych osób, które w podobnych sytuacjach nie zawahają się pomóc policji.

Chciałabym bardzo podziękować zgłaszającym za przekazane informacje. Dzięki właściwej reakcji śledczy zatrzymali podejrzaną o udział w pobiciu. Mam nadzieję, że taka postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się pomóc policji – mówi Marta Ladowska.

Wizerunki osób poszukiwanych umieszczane są na stronie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

KF