Częstochowscy strażnicy miejscy uratowali 35-latka

Częstochowscy strażnicy miejscy dzięki szybkiej reakcji pomogli 35-letniemu mężczyźnie, który podczas jazdy samochodem dostał ataku padaczki.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 listopada, ok. godz. 16:35 w rejonie al. Wojska Polskiego. Funkcjonariusze Straży Miejskiej jechali na zgłoszoną interwencję. Gdy zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, obok nich zatrzymał się inny pojazd. Strażnicy miejscy usłyszeli, że silnik pojazdu pracuje na bardzo wysokich obrotach. Gdy spojrzeli na kierowcę, zauważyli, że drga jego całe ciało, a mężczyzna ma nienaturalną pozycję. Strażnicy miejscy natychmiast ruszyli do ratowania mężczyzny, gdyż jego życie i zdrowie, a także bezpieczeństwo innych osób, było zagrożone.

Drzwi pojazdu były zablokowane, dlatego strażnicy miejscy wybili szybę i natychmiast odłączyli zapłon w aucie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przystąpili do udzielenia poszkodowanemu pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. 35-latek został zabrany do szpitala, a częstochowscy strażnicy miejscy przypilnowali pojazd do czasu przyjazdu Policji i członków rodziny.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie