Częstochowska „Akademiczka” multimedalistką mistrzostw panamerykańskich

W zakończonych w niedzielę (17 września) w kolumbijskiej Cartagenie mistrzostwach panamerykańskich w tenisie stołowym, nowo zakontraktowana zawodniczka Bebetto AZS AJD Częstochowa Gui Lin zdobyła trzy medale.

Urodzona w Chinach reprezentantka Brazylii wraz z koleżankami triumfowała w turnieju drużynowym, gdzie pokonały w finale ekipę Stanów Zjednoczonych 3:1. W mistrzostwach panamerykańskich w 2016 roku w San Juan w Portoryko, reprezentacja Brazylii w składzie z Gui Lin również wygrywała w tej konkurencji. Drugi medal, srebrny w kraju Marqueza, podopieczna trenera Przybylika zdobyła w grze mieszanej z Ericem Jouti. Do swojej bogatej kolekcji medalowej mistrzostw panamerykańskich, Lin dorzuciła brązowy krążek w grze deblowej grając w parze z Bruną Takahashi. Natomiast w turnieju indywidualnym Chinka z brazylijskim paszportem otarła się o półfinał. W meczu ćwierćfinałowym przegrała z reprezentantką USA, Crystal Wang 3:4, w ostatnim secie 10:12.
23-letnia Gui Lin okazję do debiutu w drużynie wicemistrzyń Polski, będzie miała już w najbliższą sobotę (23 września). W pierwszej kolejce Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym „Akademiczki” zagrają w Białymstoku z drużyną ATS. Początek spotkania o godzinie 18.00.

zródło fot. Bebetto AZS AJD Częstochowa